Melià Sitges

Hotel, 4 estrelles
L'hotel Melià Sitges, inaugurat al 1992 i amb vistes a la mar, es troba al costat del port d'Aiguadolç i de les platges de la Marina i de Balmins, a Sitges. A part de les nombroses i diverses habitacions, disposa d'un excel·lent i prestigiós centre de convencions.

Espectacular hotel de quatre estrelles de la localitat de Sitges. Melià Sitges disposa de 307 habitacions àmplies, lluminoses i amb terrassa, la majoria amb vistes del mar Mediterrani, des d'on es poden contemplar les sortides o postes de sol; una injecció d'energia per començar o acabar el dia.

Entre les instal·lacions de l'establiment cal destacar un excel·lent centre de convencions, un esplèndid jardí amb piscina i un gimnàs ben equipat amb zona de spa. A més, l'hotel està a escassos metres de les platges de la Marina i de Balmins i a deu minuts a peu del centre històric de Sitges, a on es pot visitar el Museu Romàntic i el Museu Cau Ferrat. 

Sitges és única i una de les poblacions amb l'encant de la costa del mediterrani que conserva el seu caràcter bohemi des de principis del segle XX. A només vint minuts de l'aeroport internacional de Barcelona i a trenta del centre de la capital comtal, la seva ubicació és privilegiada i una de les raons per les quals se la considera, tot i només tenir al voltant de trenta mil habitants, com a segon destí clau a Catalunya per al turisme de negocis, o MICE - Meetings, incentives, congresses and events (reunions, incentius, congressos i esdeveniments).

Melià Sitges combina perfectament la possibilitat de realitzar qualsevol tipus d'esdeveniment des de dues a 1384 persones, gràcies a la flexibilitat i característiques del centre de convencions que compta amb 21 sales de reunions, totes renovades adaptades i equipades, més de 1200 m² d'espai d'exposició amb llum natural, i fàcil accessibilitat. L'equip de l'hotel treballa amb motivació i passió per aconseguir l'excel·lència en el tracte i servei amb el client.

  • Situació: Platja, Als afores de la població
  • Arquitecte: Jordi Mir, Rafael Coll i Josep Ribas
  • Obert per Nadal: S
  • Obert per Setmana Santa: S
  • Any de construcció: 1992
  • Any de l'última remodelació: 2002
  • Estat de conservació: Excel·lent
  • Aforament: 5
  • Habitacions dobles: 289
  • Habitacions individuals: 5
Es troba adherit a: Catalunya Convention Bureau
Es troba adherit a: Catalunya Convention Bureau

Instal·lacions

Aparcament

Ascensor

Bar

Gimnàs

Internet

Jardí

Piscina climatitzada

Piscina exterior

Piscina infantil

Sala de convencions

Sauna

TV via satèl·lit

Tennis proper

Serveis

Bugaderia

Cangur

Servei mèdic

Servei 24 hores

S'accepten targetes

Servei de grum

Servei d'esmorzars

Servei de menjador

Treballa amb Tour Operador

Equipament de les habitacions

Aire condicionat

Assecador de cabells

Caixa de seguretat

Minibar

Productes cosmètics

Telèfon

TV

Sales

Aforament en teatreAforament en escolaAforament en còctelAforament en banquetAforament en UAforament en imperial
Auditorium1380
Barcelona705020502870
Catalunya1515
Garbi250175350250
Girona68
Llevant 5503060402828
Lleida810
Llevant200160300200
Llevant 1503060402828
Llevant 2503060402828
Llevant 3503060402828
Llevant 4503060402828
Mestral160120180100
Mestral 1503050301818
Mestral 2503050301818
Mestral 3503050301818
Mestral 4503050301818
Sitges368
Tarragona68
Tramuntana100055015001000
Tramuntana 1200130375240
Tramuntana 2200130240375
Tramuntana 3200130375
Auditorium
Aforament en teatre: 1380
Aforament en escola:
Aforament en còctel:
Aforament en banquet:
Aforament en U:
Aforament en imperial:
Barcelona
Aforament en teatre: 70
Aforament en escola: 50
Aforament en còctel: 20
Aforament en banquet: 50
Aforament en U: 28
Aforament en imperial: 70
Catalunya
Aforament en teatre:
Aforament en escola:
Aforament en còctel:
Aforament en banquet:
Aforament en U: 15
Aforament en imperial: 15
Garbi
Aforament en teatre: 250
Aforament en escola: 175
Aforament en còctel: 350
Aforament en banquet: 250
Aforament en U:
Aforament en imperial:
Girona
Aforament en teatre:
Aforament en escola:
Aforament en còctel:
Aforament en banquet:
Aforament en U: 6
Aforament en imperial: 8
Llevant 5
Aforament en teatre: 50
Aforament en escola: 30
Aforament en còctel: 60
Aforament en banquet: 40
Aforament en U: 28
Aforament en imperial: 28
Lleida
Aforament en teatre:
Aforament en escola:
Aforament en còctel:
Aforament en banquet:
Aforament en U: 8
Aforament en imperial: 10
Llevant
Aforament en teatre: 200
Aforament en escola: 160
Aforament en còctel: 300
Aforament en banquet: 200
Aforament en U:
Aforament en imperial:
Llevant 1
Aforament en teatre: 50
Aforament en escola: 30
Aforament en còctel: 60
Aforament en banquet: 40
Aforament en U: 28
Aforament en imperial: 28
Llevant 2
Aforament en teatre: 50
Aforament en escola: 30
Aforament en còctel: 60
Aforament en banquet: 40
Aforament en U: 28
Aforament en imperial: 28
Llevant 3
Aforament en teatre: 50
Aforament en escola: 30
Aforament en còctel: 60
Aforament en banquet: 40
Aforament en U: 28
Aforament en imperial: 28
Llevant 4
Aforament en teatre: 50
Aforament en escola: 30
Aforament en còctel: 60
Aforament en banquet: 40
Aforament en U: 28
Aforament en imperial: 28
Mestral
Aforament en teatre: 160
Aforament en escola: 120
Aforament en còctel: 180
Aforament en banquet: 100
Aforament en U:
Aforament en imperial:
Mestral 1
Aforament en teatre: 50
Aforament en escola: 30
Aforament en còctel: 50
Aforament en banquet: 30
Aforament en U: 18
Aforament en imperial: 18
Mestral 2
Aforament en teatre: 50
Aforament en escola: 30
Aforament en còctel: 50
Aforament en banquet: 30
Aforament en U: 18
Aforament en imperial: 18
Mestral 3
Aforament en teatre: 50
Aforament en escola: 30
Aforament en còctel: 50
Aforament en banquet: 30
Aforament en U: 18
Aforament en imperial: 18
Mestral 4
Aforament en teatre: 50
Aforament en escola: 30
Aforament en còctel: 50
Aforament en banquet: 30
Aforament en U: 18
Aforament en imperial: 18
Sitges
Aforament en teatre:
Aforament en escola:
Aforament en còctel: 3
Aforament en banquet:
Aforament en U: 6
Aforament en imperial: 8
Tarragona
Aforament en teatre:
Aforament en escola:
Aforament en còctel:
Aforament en banquet:
Aforament en U: 6
Aforament en imperial: 8
Tramuntana
Aforament en teatre: 1000
Aforament en escola: 550
Aforament en còctel: 1500
Aforament en banquet: 1000
Aforament en U:
Aforament en imperial:
Tramuntana 1
Aforament en teatre: 200
Aforament en escola: 130
Aforament en còctel: 375
Aforament en banquet: 240
Aforament en U:
Aforament en imperial:
Tramuntana 2
Aforament en teatre: 200
Aforament en escola: 130
Aforament en còctel:
Aforament en banquet: 240
Aforament en U: 375
Aforament en imperial:
Tramuntana 3
Aforament en teatre: 200
Aforament en escola: 130
Aforament en còctel: 375
Aforament en banquet:
Aforament en U:
Aforament en imperial:

Accessibilitat

Classificació de l'espai accessible
Disposa de facilitats per a usuaris amb cadira de rodes
Disposa de facilitats per a persones amb mobilitat reduïda
No disposa de facilitats per a persones amb hipoacúsia / per a hipoacúsics
Disposa de facilitats per a cecs i deficients visuals
Facilitats dels recursos accessibles
Places d`Aparcament reservat
Acces principal al recinte: Rampa
La il·luminació natural i artificial del recinte és bona
WC accessibles a les zones comunes de l'edifici
Habitacions adaptades: 5
Observacions
Banys en zones comunes: les ajudes tècniques no són funcionals
Banys en zones comunes: lavabo amb peanya
Bany a l'habitació: dutxa a nivell
Tipus d'inspecció
No Validat
Es troba adherit a: Catalunya Convention Bureau
Es troba adherit a: Catalunya Convention Bureau
QUÈ HI HA AL VOLTANT?
Melià Sitges

HB-003945

  • Melià Sitges

  • Adreça:Carrer Joan Salvat Papasseit, 38

  • 08870 Sitges

  • Barcelona / Costa Barcelona

  • Melià Sitges
  • HB-003945

  • Melià Sitges

  • Adreça: Carrer Joan Salvat Papasseit, 38

  • 08870 Sitges

  • Barcelona / Costa Barcelona

  • Telèfon:938 110 811

  • E-mail:melia.sitges@melia.com / ruben.siles@melia.com

  • Web:http://www.melia-sitges.com

També et pot interessar
Grand Tour de Catalunya
Grand Tour de Catalunya
#CatalunyaExperience nº3
Revista #CatalunyaExperience nº3
desktop_mac tablet_mac picture_as_pdf