Palau de Congressos de Girona

Centre de congressos i convencions, Espai singular, Palau de congressos, Auditori
Palau de Congressos de referència a la província de Girona. Disposa de 3 auditoris i 14 sales amb capacitat per acollir reunions de fins a 1.700 persones de forma simultània.

El Palau de Congressos de Girona és l'equipament de referència a la província per a la celebració de congressos, convencions, exposicions i reunions. Destaca per la seva arquitectura i la llum natural que hi entra.

L'edifici es complementa amb una superfície de 1.400 m² per a l'exposició comercial i zona de restauració annexa; la Fira de Girona compta amb 7.000 m². Disposa de tres auditoris i catorze sales amb capacitat per acollir reunions de fins a 1.700 persones de forma simultània.

Situat a deu minuts de l'estació de tren (TAV), amb connexions directes amb Barcelona, Madrid i Paris, entre d'altres, i al costat del centre històric, comercial i hoteler de la ciutat.

  • Superfície: 7000
  • Aforament: 1700
  • Com arribar-hi: Amb tren: Estació de Girona. Amb autobús: Línia 1 de Transports Municipals de Girona, parada Auditori-Palau de Congressos. Amb cotxe: Autopista AP-7 sortida 7 Girona-Sud.
  • Idiomes: Català, Castellà, Anglès, Francès
Es troba adherit a: Catalunya Convention Bureau
Es troba adherit a: Catalunya Convention Bureau

Infraestructures i serveis

Accessible per a persones amb diversitat funcional

Aire condicionat

Aparcament

Bar

Calefacció

Consigna

Guarda-roba

Hostesses

Internet

Lavabos

Material audiovisual

Restaurant

Sala de premsa

Seguretat

Servei de neteja

Terrassa

Equipament tècnic

Àudio

Connexió Internet

Equip de traducció simultània

Equipament de llum i so

Megafonia

Micròfons

Projector

Projectors pantalla

Telèfon

Traducció

Vídeo

Wi-Fi

Sales

Aforament en teatreAforament en escolaAforament en còctelAforament en banquetAforament en UAforament en imperial
Sala Simfònica1236
Sala Cambra362
Sala Petita178
Sala Assaig14810014098
Sala Premsa88708860
Sala 198708860
Sala 24224423024
Sala 34224423024
Sala 44224402424
Sala 54224402424
Sala 64224402424
Sala 74224402424
Sala 85038503028
Sala 921012620025084
Sala 104224403024
Sala 114224403024
Sala Exposicions (sala 4-9)418250500450108
Vestíbul foyer900570
Terrassa400300
Sala Simfònica
Aforament en teatre: 1236
Aforament en escola:
Aforament en còctel:
Aforament en banquet:
Aforament en U:
Aforament en imperial:
Sala Cambra
Aforament en teatre: 362
Aforament en escola:
Aforament en còctel:
Aforament en banquet:
Aforament en U:
Aforament en imperial:
Sala Petita
Aforament en teatre: 178
Aforament en escola:
Aforament en còctel:
Aforament en banquet:
Aforament en U:
Aforament en imperial:
Sala Assaig
Aforament en teatre: 148
Aforament en escola: 100
Aforament en còctel: 140
Aforament en banquet: 98
Aforament en U:
Aforament en imperial:
Sala Premsa
Aforament en teatre: 88
Aforament en escola: 70
Aforament en còctel: 88
Aforament en banquet: 60
Aforament en U:
Aforament en imperial:
Sala 1
Aforament en teatre: 98
Aforament en escola: 70
Aforament en còctel: 88
Aforament en banquet: 60
Aforament en U:
Aforament en imperial:
Sala 2
Aforament en teatre: 42
Aforament en escola: 24
Aforament en còctel: 42
Aforament en banquet: 30
Aforament en U: 24
Aforament en imperial:
Sala 3
Aforament en teatre: 42
Aforament en escola: 24
Aforament en còctel: 42
Aforament en banquet: 30
Aforament en U: 24
Aforament en imperial:
Sala 4
Aforament en teatre: 42
Aforament en escola: 24
Aforament en còctel: 40
Aforament en banquet: 24
Aforament en U: 24
Aforament en imperial:
Sala 5
Aforament en teatre: 42
Aforament en escola: 24
Aforament en còctel: 40
Aforament en banquet: 24
Aforament en U: 24
Aforament en imperial:
Sala 6
Aforament en teatre: 42
Aforament en escola: 24
Aforament en còctel: 40
Aforament en banquet: 24
Aforament en U: 24
Aforament en imperial:
Sala 7
Aforament en teatre: 42
Aforament en escola: 24
Aforament en còctel: 40
Aforament en banquet: 24
Aforament en U: 24
Aforament en imperial:
Sala 8
Aforament en teatre: 50
Aforament en escola: 38
Aforament en còctel: 50
Aforament en banquet: 30
Aforament en U: 28
Aforament en imperial:
Sala 9
Aforament en teatre: 210
Aforament en escola: 126
Aforament en còctel: 200
Aforament en banquet: 250
Aforament en U: 84
Aforament en imperial:
Sala 10
Aforament en teatre: 42
Aforament en escola: 24
Aforament en còctel: 40
Aforament en banquet: 30
Aforament en U: 24
Aforament en imperial:
Sala 11
Aforament en teatre: 42
Aforament en escola: 24
Aforament en còctel: 40
Aforament en banquet: 30
Aforament en U: 24
Aforament en imperial:
Sala Exposicions (sala 4-9)
Aforament en teatre: 418
Aforament en escola: 250
Aforament en còctel: 500
Aforament en banquet: 450
Aforament en U: 108
Aforament en imperial:
Vestíbul foyer
Aforament en teatre:
Aforament en escola:
Aforament en còctel: 900
Aforament en banquet: 570
Aforament en U:
Aforament en imperial:
Terrassa
Aforament en teatre:
Aforament en escola:
Aforament en còctel: 400
Aforament en banquet: 300
Aforament en U:
Aforament en imperial:
Es troba adherit a: Catalunya Convention Bureau
Es troba adherit a: Catalunya Convention Bureau
QUÈ HI HA AL VOLTANT?
Palau de Congressos de Girona
  • Palau de Congressos de Girona

  • Adreça:Passeig de la Devesa,, 35

  • 17001 Girona

  • Girona / Costa Brava

  • Palau de Congressos de Girona
  • Palau de Congressos de Girona

  • Adreça: Passeig de la Devesa,, 35

  • 17001 Girona

  • Girona / Costa Brava

  • Telèfon:872 080 709

  • Fax:972 208 974

  • E-mail:info@gironacongressos.org

  • Web:http://www.gironacongressos.org

També et pot interessar
Grand Tour de Catalunya
Grand Tour de Catalunya
#CatalunyaExperience nº3
Revista #CatalunyaExperience nº3
desktop_mac tablet_mac picture_as_pdf