Calípolis

Hotel, 4 estrelles
Hotel situat a primera línia de mar, just al centre del passeig marítim de Sitges, que disposa d'habitacions ben equipades, piscina amb solàrium i un gimnàs.


L'hotel Calipolis està situat a primera línia de mar, just al centre del passeig marítim i al costat de les zones d'oci i de les platges més importants de Sitges, una de les localitats amb més encant i prestigi de la costa catalana, a només 38 quilòmetres de Barcelona i a 25 de l'aeroport del Prat. Protegida pel massís de l'Espai Natural Protegit del Garraf, gaudeix d'un especial microclima suau i temperat amb més de tres-cents dies de sol a l'any.

L'hotel disposa de 170 habitacions amb vista al mar Mediterrani i a la muntanya, espais còmodes i ben decorats. Destaquen les habitacions Bellavista, situades en la setena planta; la suite amb vista al preciós passeig de Sitges decorat amb palmeres; o la Suite Penthouse, sinònim de qualitat i confort, ideal per als amants del luxe, situada en l'última planta de l'edifici amb 45 m² de terrassa.

També ofereix piscina amb solàrium, on poder gaudir del sol i d'unes meravelloses vistes al mar; d'un gimnàs on relaxar-se durant tot el dia equipat amb cinta de córrer, bicicleta i les màquines més avançades de multi-entrenament.

  • Situació: Centre ciutat, Platja
  • Obert per Nadal: S
  • Obert per Setmana Santa: S
  • Any de construcció: 1964
  • Any de l'última remodelació: 2007
  • Estat de conservació: Bo
  • Aforament: 335
  • Habitacions dobles: 165
  • Habitacions individuals: 5
Es troba adherit a: Catalunya Convention Bureau
Es troba adherit a: Catalunya Convention Bureau

Instal·lacions

Accessible per a persones amb diversitat funcional

Aparcament

Ascensor

Bar

Internet

Jardí

Piscina exterior

Sala de convencions

TV via satèl·lit

Serveis

Bugaderia

Lloguer de bicicletes

Servei d'habitacions

S'accepten targetes

Servei d'esmorzars

Servei de menjador

Transport pùblic proper

Treballa amb Tour Operador

Equipament de les habitacions

Assecador de cabells

Caixa de seguretat

Calefacció

Minibar

Telèfon

TV

Sales

Aforament en teatreAforament en escolaAforament en còctelAforament en banquetAforament en UAforament en imperial
Arcos + Sert400300550150
Arcos1901382501044848
Sert170124300604848
Mestral + Baluard8060100484044
Mestral402450162121
Baluard402450162121
Llevant604070253232
Garbi453260202525
Brisa1005015028
Cronos805470303032
Arcos + Sert
Aforament en teatre: 400
Aforament en escola: 300
Aforament en còctel: 550
Aforament en banquet: 150
Aforament en U:
Aforament en imperial:
Arcos
Aforament en teatre: 190
Aforament en escola: 138
Aforament en còctel: 250
Aforament en banquet: 104
Aforament en U: 48
Aforament en imperial: 48
Sert
Aforament en teatre: 170
Aforament en escola: 124
Aforament en còctel: 300
Aforament en banquet: 60
Aforament en U: 48
Aforament en imperial: 48
Mestral + Baluard
Aforament en teatre: 80
Aforament en escola: 60
Aforament en còctel: 100
Aforament en banquet: 48
Aforament en U: 40
Aforament en imperial: 44
Mestral
Aforament en teatre: 40
Aforament en escola: 24
Aforament en còctel: 50
Aforament en banquet: 16
Aforament en U: 21
Aforament en imperial: 21
Baluard
Aforament en teatre: 40
Aforament en escola: 24
Aforament en còctel: 50
Aforament en banquet: 16
Aforament en U: 21
Aforament en imperial: 21
Llevant
Aforament en teatre: 60
Aforament en escola: 40
Aforament en còctel: 70
Aforament en banquet: 25
Aforament en U: 32
Aforament en imperial: 32
Garbi
Aforament en teatre: 45
Aforament en escola: 32
Aforament en còctel: 60
Aforament en banquet: 20
Aforament en U: 25
Aforament en imperial: 25
Brisa
Aforament en teatre: 100
Aforament en escola: 50
Aforament en còctel: 150
Aforament en banquet:
Aforament en U: 28
Aforament en imperial:
Cronos
Aforament en teatre: 80
Aforament en escola: 54
Aforament en còctel: 70
Aforament en banquet: 30
Aforament en U: 30
Aforament en imperial: 32

Accessibilitat

Classificació de l'espai accessible
No disposa de facilitats per a usuaris amb cadira de rodes
Disposa de facilitats per a persones amb mobilitat reduïda
No disposa de facilitats per a persones amb hipoacúsia / per a hipoacúsics
Disposa de facilitats per a cecs i deficients visuals
Facilitats dels recursos accessibles
Places d`Aparcament reservat
Acces principal al recinte: Rampa
La il·luminació natural i artificial del recinte és bona
WC accessibles a les zones comunes de l'edifici
Habitacions adaptades: 4
Observacions
Les places d'aparcament reservat no disposen de senyalització o és incorrecta
Ascensor: l'amplària de la porta és inferior a 75 cm
Bany a l'habitació: banyera
Bany a l'habitació: la banyera no disposa d'ajudes tècniques
Tipus d'inspecció
No Validat
Es troba adherit a: Catalunya Convention Bureau
Es troba adherit a: Catalunya Convention Bureau
QUÈ HI HA AL VOLTANT?
Calípolis

HB-001798

  • Calípolis

  • Adreça:Avinguda Sofia, 2

  • 08870 Sitges

  • Barcelona / Costa Barcelona

  • Calípolis
  • HB-001798

  • Calípolis

  • Adreça: Avinguda Sofia, 2

  • 08870 Sitges

  • Barcelona / Costa Barcelona

  • Telèfon:938 109 800

  • E-mail:convenciones@hotelcalipolis.com

  • Web:http://www.hotelcalipolis.com

També et pot interessar
Grand Tour de Catalunya
Grand Tour de Catalunya